BIG NEWS
ବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅବହେଳାରୁ ଛାତ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ଜାତୀୟ ମାନବାଧୀକାର କମିଶନ ପଠାଇଲେ ନୋଟିସ
ଦିଲ୍ଲୀ ସିଏଏ ସମର୍ଥକ ଓ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଙ୍ଖ୍ୟା ୧୩କୁ ଛୁଇଁଲା ,ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଗୁଳି ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
ଭାରତ-ଆମେରିକା ସମ୍ପର୍କ ଏକବିଂଶ ଶତାବ୍ଦୀର ସବୁଠୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଗିଦାରିତା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
Breaking News

ଭୀମଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର

FMODIA.IN 12-02-2020
Bhinakhema Sibir at jajpur bari

ଯାଜପୁର ବରୀରୁ ସ୍ନେହାଂଶୁ ଶେଖର ମହାନ୍ତ -ବରୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଚୈାଧୁରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ଭୀମଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଶିବିରରେ ମୋଟ୍ ୨୦୭ ଜଣଙ୍କୁ ପଂଜିକୃତ କରାଯାଇଥିଲାବେଳେ ସେଥିରେ ଶାରୀରିକ ଅକ୍ଷମ ୧୧୧ ଜଣ ,ଶ୍ରବଣ ବାଧିତ ୨୨ଜଣ, ଆଂଶିକ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ୩୬ଜଣ, ମାନସିକ ଅନଗ୍ରସର ୩୬ ଜଣ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟ୍ରାଇସାଇକେଲ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଶିବିରରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ଆସିଥିବା ଡାକ୍ତର ଯଥା ମେଡିସିନ ଡଃ ଜୟଦେବ ନନ୍ଦ,ମାନସିକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡଃ ସୋନାଲି ସାହୁ, ନାସା କର୍ଣ୍ଣ ଓ ଗଳା ବିଭାଗରେ ଡଃ ଅସିତ୍ କୁମାର ବିଶ୍ୱାଳ,ଚକ୍ଷୁ ବିଭାଗର ଡଃ ଅରୁଣ କୁମାର ସାମଲ, ବାସୁଦେବ ଦଳେଇ, ଅସ୍ତିଶଲ୍ୟ ବିଭାଗର ଡାଃ ଅନୁପ କୁମାର ନାଥଶର୍ମା, ବରୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦରୁ ଡଃ ହେମନ୍ତ କୁମାର ମହାରଣା ପ୍ରମୁଖ ଶିବିରରେ ଯୋଗଦେଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରିକ୍ଷା ନିରିକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ଏହି ଭୀମଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିରରେ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ବିଡିଓ ଶାଶ୍ୱତ ଜେନା,ବରୀ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୁବାଶିନି ଶର୍ମା,ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଭଂଜ, ଜିଲ୍ଲା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଡିଏସଓ ମନୋରଂଜନ ରଥ , ବିଭିନ୍ନ ପଂଚାୟତର ସରପଂଚ, ସମିତି ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ କଲେଜର ଏନଏସଏସ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପରିଚାଳନାରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଆପଣଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳର ଖବର ପଠାନ୍ତୁ

ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଥିଲେ ହ୍ବାଟସ ଅପ ନମ୍ବର9337933340ରେ ପଠାନ୍ତୁ ଆମର ମେଲ ଆଇଡି:news@fmodia.in