BIG NEWS
କରୋନା ପାଇଁ ୨୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ୟାକେଜ୍ ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
Breaking News

ଦେଶରେ କରୋନାରେ 9 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ , ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 562କୁ ବୃଦ୍ଧି

FMODIA.IN 25-03-2020
Nine deaths  reported in India with the number of patients rising to 562

(FMODIA.IN) -ଦେଶରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି। କରୋନା ଭାଇରସ ବର୍ତ୍ତମାନ ମିଜୋରାମ ଏବଂ ମଣିପୁରରେ ମଧ୍ୟ ପାଦ ଥାପିଛି। ଏହା ସହିତ କୋଭିଡ -19 ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶର 25 ଟି ରାଜ୍ୟ ତଥା ୟୁନିଅନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଭାରତରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରୋଗରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 9। ଗୋଟିଏ ଦିନରେ 70 ଟି ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଘଟଣା ପଦାକୁ ଆସିଛି। ବୁଧବାର ଦିନ ଦେଶରେ ମୋଟ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 562 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ଏହି ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 43 ଜଣ ବିଦେଶୀ ଅଟନ୍ତି। କରୋନାର 41 ଜଣ ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ କେରଳ କୋଭିଡ -19 କୁ କେନ୍ଦ୍ରସ୍ଥଳ ରୂପେ ପରିଣତ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କେରଳରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 100 ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସଂଖ୍ୟା 98 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶର 25 ଟି ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସମାନ | 9, ବିହାର -3, ଛତିଶଗଡ -1, ଦିଲ୍ଲୀ -30, ଗୁଜୁରାଟ -32, ହରିୟାଣା -14, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ -3, କର୍ଣ୍ଣାଟକ -41, କେରଳ -101, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ -9, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର -98, ମଣିପୁର -1, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ମିଜୋରାମ 1, ଓଡିଶା -2, ପୁଡୁଚେରୀ -1, ପଞ୍ଜାବ -29, ରାଜସ୍ଥାନ -30, ତାମିଲନାଡୁ -16, ତେଲେଙ୍ଗାନା -25, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ -7, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର -7, ଲଦାଖ -13, 34 ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ -3, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ -9 ମାମଲୋ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ଦେଶରେ 519 ଟି କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଙ୍ଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଦି ପାଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦେଶରେ 43 ଜଣ ବିଦେଶୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

21 ଦିନ ପାଇଁ ଦେଶର ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ତଥା ୟୁନିଅନ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲକ୍ଡାଉନ୍

ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢିଥିବା ବିଷୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି 8 ଟା ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସାରା ଦେଶରେ ଲକ ଡାଊନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତ ନାଗରିକଙ୍କୁ 21 ଦିନ ଘର ଭିତରେ ରହିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। କ୍ୟାବିନେଟ ସଚିବ ରାଜୀବ ଗବା ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବମାନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଲକଡାଉନ୍ ଆଦେଶକୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଘରେ ରହିବାକୁ ଚିନ୍ତା କର ନାହିଁ

କୋଭିଡ ରୋଗ ଶୀଘ୍ର ବିସ୍ତାର ନହେବା ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ଏକ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି। ଏହି ରୋଗର ଶୃଙ୍ଖଳା ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ସୃଷ୍ଟି କରି ଘରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଆପଣଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳର ଖବର ପଠାନ୍ତୁ

ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଥିଲେ ହ୍ବାଟସ ଅପ ନମ୍ବର9337933340ରେ ପଠାନ୍ତୁ ଆମର ମେଲ ଆଇଡି:news@fmodia.in